IV Mogilański Kiermasz Bożonarodzeniowy - Przedsmak Świąt.

Żeby poczuć przedsmak Świąt, Gminny Ośrodek Kultury w dniu 8 grudnia 2018 r. zorganizował Kiermasz Bożonarodzeniowy. To już czwarte spotkanie skierowane do twórców regionalnych, artystów i handlowców. Aby zaprezentować swoje wyroby, przedmioty i dzieła, odwiedzają nas również szkoły i Bonifraterska Fundacja Dobroczynna z Konar. Wszyscy, którzy przybyli mogli zakupić cudne i niepowtarzalne ozdoby choinkowe i dekoracje świąteczne. Trudno było wybrać ten jeden jedyny przedmiot, bo różnorodność pomysłów i sposób wykonania nie pozwalały na to. Naprawdę nie zdajemy sobie sprawy ile można zdziałać z prostych elementów. Bo kto by przypuszczał, że zwykła puszka po napojach lub kawałek klocka może być bazą pod piękny stroik.

Aby zachęcić do powrotu wysyłania kartek świątecznych, w czasie trwania kiermaszu dzieci mogły samodzielnie wykonać i ozdobić kartki świąteczne, a na warsztatach w ramach współpracy z Lokalną Grupą Działania - Blisko Krakowa wykonywano tradycyjne ozdoby choinkowe ( światy, aniołki, łańcuchy z bibuły i słomy, i inne) po prostu skarby bożonarodzeniowe.

Cieszy nas, że przybyli goście spoza gminy ( Kraków, Radziszów, Skawina), ale jednocześnie żal, że mieszkańców gminy było tak niewielu. Prosimy zapamiętać termin kiermaszu na przyszłość, zazwyczaj jest to początek grudnia i nas odwiedzić, bo naprawdę warto.