Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności strony GOK.MOGILANY.PL
Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie dotyczy strony internetowej dostępnej pod adresem: https://gok.mogilany.pl
- Data publikacji nowej wersji strony: 2025-04-15
- Data sporządzenia deklaracji: 2025-04-21
- Podstawa: samoocena
Status zgodności
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej z uwagi na poniższe niezgodności i wyłączenia.
Elementy dostępne
- Możliwość powiększania czcionki
- Tryb wysokiego kontrastu
- Odtwarzanie treści tekstowych (Text-to-Speech)
- Responsywność – dostosowanie do urządzeń mobilnych
- Opisy alternatywne (alt) dla obrazków i linków
- Kod zgodny z WCAG 2.0 i HTML5
Treści niedostępne
- Część dokumentów PDF opublikowanych przed 2018-09-23
- Filmy z YouTube mogą nie posiadać napisów lub audiodeskrypcji
- Brak „skiplinków” (przejdź do treści)
- Niekiedy nieprawidłowa struktura nagłówków
- Formularze mogą nie mieć prawidłowych etykiet
Wyłączenia
- Materiały opublikowane przed 23 września 2018 r.
- Multimedia opublikowane przed 23 września 2020 r.
- Treści zewnętrzne, na które GOK nie ma wpływu
Informacje zwrotne i kontakt
W przypadku problemów z dostępnością strony prosimy o kontakt:
- Imię i nazwisko: Jarosław Migoń
- E-mail: gok@mogilany.pl
- Telefon: (+48) 12 270 16 12, 604 256 083
Każdy ma prawo do:
- Zgłoszenia uwag dotyczących dostępności
- Żądania zapewnienia dostępności
- Wnioskowania o alternatywny sposób dostępu do informacji
Na zgłoszenie odpowiadamy nie później niż w ciągu 7 dni. Jeżeli nie jest to możliwe, informujemy o nowym terminie (maks. 2 miesiące).
Skargi i odwołania
W przypadku odmowy realizacji żądania można złożyć skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich:
https://www.rpo.gov.pl/content/jak-zglosic-sie-do-rzecznika-praw-obywatelskich
Dostępność architektoniczna
1. Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach
Budynek Gminnego Ośrodka Kultury znajduje się przy ul. Grodzkiej 1 w Mogilanach. Dojście do głównego wejścia możliwe jest bezpośrednio z ul. Grodzkiej. Przed budynkiem znajduje się ogólnodostępny parking przeznaczony dla uczestników zajęć i pracowników, na którym jest wydzielone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Budynek i parking dzieli ulica Grodzka, na której nie występują ograniczenia dla osób z dysfunkcją ruchową – brak krawężników i innych przeszkód. Do budynku prowadzi jedno zadaszone wejście – do pokonania 4 schody oraz drzwi jednoskrzydłowe (90 cm szerokości) wyposażone w samozamykacze. Za nimi znajduje się wiatrołap i kolejne drzwi – dwuskrzydłowe z samozamykaczem, za którymi prowadzi 6 schodów do wnętrza budynku.
Dla osób ze szczególnymi potrzebami w drzwiach umieszczony jest dzwonek umożliwiający wezwanie pracownika GOK do pomocy (np. pomoc przy wejściu po schodach, przetłumaczenie dokumentu, pomoc w komunikacji).
W budynku nie ma windy. Na parterze znajdują się: sekretariat z punktem kasowym, sala widowiskowa, galeria, szatnia oraz toaleta (niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami). Dla osób poruszających się na wózku dostępny jest tylko korytarz oraz pomieszczenia na parterze: sala widowiskowa i galeria. W galerii dostępne są miejsca wypoczynku (fotele, sofy).
Na półpiętrze znajduje się sala językowa i pokój socjalny, na I piętrze: gabinet dyrektora, pracownia plastyczna, komputerowa i folkloru. Na poddaszu mieści się dział księgowości.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Możliwe jest wejście z psem asystującym lub przewodnikiem. Brak oznaczeń w alfabecie Braille’a oraz oznaczeń kontrastowych i w druku powiększonym. Nie ma również możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego – ani na miejscu, ani online.
2. Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach
Biblioteka znajduje się w budynku Urzędu Gminy Mogilany przy ul. Rynek 2. Wejście do biblioteki prowadzi od strony ul. Parkowej. Lokal znajduje się na parterze. Wejście możliwe jest po schodkach lub pochylni z poziomu terenu. Drzwi wejściowe są drewniane, podwójne i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Większość ciągów komunikacyjnych w bibliotece jest wolna od barier. Regały ustawione są w sposób umożliwiający poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich. Przy budynku znajduje się wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
W budynku możliwe jest poruszanie się z psem przewodnikiem. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
3. Filia biblioteczna w Konarach
Filia biblioteczna znajduje się w przyziemiu Szkoły Podstawowej w Konarach przy ul. Szkolnej 13. Wejście do biblioteki jest bezpośrednio z poziomu terenu. Ciągi komunikacyjne w pomieszczeniach są wolne od barier.
W budynku nie ma toalety przystosowanej dla osób niepełnosprawnych. Możliwe jest poruszanie się z psem przewodnikiem. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.