Aleksander Piszczek - malarstwo

W Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach mamy przyjemność zaprezentować malarstwo Pana Aleksandra Piszczka urodzonego w 1934 roku w Krakowie. Prezentowana wystawa jest pierwszą indywidualną wystawą Artysty na której znalazły się obrazy o różnorodnej tematyce, inspirowane pięknem przyrody, nastrojowe martwe natury, sceny rodzajowe oraz motywy miejskie. Pan Aleksander w swoim malarstwie jest mistrzem koloru, nadając szczególnie martwym naturom, jedyny i nie powtarzalny nastrój i koloryt. Urzekają kompozycje kwiatowe, a motywy miejskie są pełne słońca i barw. A sam Artysta tak pisze o sobie: Zamiłowanie do rysowania miałem od dziecka. Swoje zainteresowania zacząłem rozwijać na warsztatach malarskich w Krakowskim Domu Kultury "Pod Baranami" pod opieką artysty malarza Ludwika Pindla. Uczestniczyłem tam w różnych wystawach, między innymi w konkursie plastyków nieprofesjonalnych organizowanych przez Wojewódzki Związek Zawodowy Metalowców w Krakowie, oraz w konkursie ogłoszonym przez Prezydium Rady Narodowej Krakowa. Na obu tych wystawach zostałem wyróżniony.

Po długiej przerwie, już na emeryturze, wróciłem do malarstwa w takich technikach jak: pastele, akryl, a ostatnio akwarela i rysunek. Od kilku lat uczęszczam na warsztaty malarskie do Centrum Kultury Podgórze, gdzie pod opieką Pani Ewy Gadnickiej-Włodarczyk, artysty-malarza, doskonale swoje umiejętności. Biorę również udział w konkursach organizowanych przez Centrum Kultury Podgórze w Krakowie. W paru z nich zdobyłem II i III miejsce oraz kilka wyróżnień. W 2021 roku brałem udział w plenerze malarskim „Zakątki Gminy Mogilany” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach, na zakończenie którego miała miejsce wystawa poplenerowa w Dworze Konopków w Mogilanach.W 2023 roku moje prace były wystawiane na 29 Ogólnopolskim Konkursie im. J.Bieńka w Bielsku Białej.

Dziękuję wszystkim przybyłym na wernisaż i gorąco zapraszam do oglądania moich prac.