„Biblioteka. Oczywiście!”

„Tydzień Bibliotek” to ogólnopolski program promocji czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarz organizowany co roku w dniach 8-15 maja przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne hasło akcji brzmi „Biblioteka. Oczywiście!”.

W naszej Bibliotece w dniach od 8 do 11 maja 2017 r. w ramach „Tygodnia Bibliotek” odbyły się spotkania pn. „Zaczarowany świat biblioteki”, w którym udział wzięły klasy zero i oddziały przedszkolne z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gaju, ze Szkoły Podstawowej im. Św. Faustyny Kowalskiej we Włosani, ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach oraz Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Bukowie. W czasie spotkań dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka i jak opracowuje się książki. Tradycyjnie pani Grażyna Kuc – Kierownik GBP w Mogilanach przeczytała zerówkowiczom bajkę, tym razem o „Niezwykłym miejscu” Marcina Mortki. Dzieci wzięły także udział w zabawie ruchowej pt. „Książeczka” oraz zmierzyły się z bajkowymi pytaniami.

Natomiast w czwartek 11 maja br. odbyło się niecodzienne spotkanie pn. „W świecie mitów” przygotowane przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Bukowie.