Niezwykłe ferie w GBP w Mogilanach

Dlaczego niezwykłe? Odpowiedź jest prosta: 11 i 12 lutego dzieci z terenu Gminy Mogilany poznawały zabawy i gry z lat młodości swoich rodziców.

Przygoda ze „starymi zabawami” zaczęła się od gry w kapsle, a potem były zmagania z bierkami, dominem i warcabami. Dla dzieci było to zaskakujące spotkanie z nietypową dla nich rozrywką. Czym bowiem, w obecnym świecie komputerów, mogą zaskoczyć bierki lub warcaby? A właśnie, że mogą! Trzeba było bowiem wykazać się sprawnością manualną, koncentracją i logicznym myśleniem.

Później przyszedł czas na kolejną niespodziankę. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zagrania w tzw. „kokardę” oraz wypróbowania „gumy do skakania”. I tu się zaczęło... Okazało się, że dzieci nie potrafiły grać w „gumę do skakania” – po prostu nie wiedziały, jak to się robi. Sytuację uratowała Pani Grażynka – Kierownik Biblioteki, która wraz z rodzicami starała się nauczyć młodsze pokolenie „skakać w gumę”. Cel został osiągnięty, więc może gra w gumę będzie miała swoich kontynuatorów... Kto wie?

Drugiego dnia wszystkie dzieci wysilały swoje umysły. Czekały na nich bowiem zadania i gry słowne, zadania na spostrzegawczość, interaktywne dopasowywanki, rozsypanki i krzyżówki.

Dwa dni ferii w Bibliotece upłynęły dzieciom na zabawie, śmiechu oraz zapoznaniu się z zabawami i grami z „dawnych czasów”. Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniach.