Lekcje biblioteczne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach

W ostatnich miesiącach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów szkół podstawowych. W lutym lekcje dla klas VII-VIII, pn. „Poznajemy bibliotekę publiczną”, w marcu dla klas IV-VI, pt. „Spotkanie z biblioteką i książką”, natomiast w kwietniu dla klas I-III, pn. „Biblioteka publiczna – to lubię”. Gościliśmy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Libertowie, Szkoły Podstawowej im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach, Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Bukowie i Szkoły Podstawowej im. Św. Faustyny Kowalskiej we Włosani.

W trakcie lekcji uczniowie zwiedzili bibliotekę, zobaczyli nowe ustawienia działu dziecięcego i młodzieżowego, wysłuchali mini wykładu na temat zasad korzystania z księgozbioru oraz funkcjonowania elektronicznego systemu bibliotecznego „Sowa”. W części animacyjnej uczniowie zmierzyli się z zadaniami związanymi z literaturą dla dzieci i młodzieży, gdzie wykazali się wyobraźnią, kreatywnością i poczuciem humoru.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w spotkaniach.