Pracownia Plastyczna

Cztery kąty… farba z kredką piąty

Tematy i zagadnienia jakie proponuje pracownia są skierowane do szerokiej grupy wiekowej – przedszkolnej (gr I. 5-6 lat), szkolnej (gr II kl. I-VII), licealnej ( gr III) oraz osób dorosłych (gr. IV). Zajęcia dla uczestników, dostosowane są do ich umiejętności i możliwości i mają w grupach młodszych charakter zabawy oraz ćwiczeń umiejętnościowych a w grupach starszych są formą uplastycznienia lub bardziej zaawansowanego rozwoju artystycznego. W programie zajęć w pracowni, między innymi znajdą się takie zagadnienia jak:

Światło i cień
zapoznanie się z zasadą światła i cienia w plastyce, poznanie i zastosowanie wspólnych zależności barwnych w malowanych i rysowanych motywach

Barwy i kształty świata
podstawy harmonii, geometrii, czytelności spełniające funkcję pobudzenia wrażliwości by „Pięknie widzieć”

Zabawa i nauka
techniki rysunkowe, malarskie, graficzne – czyli praca nad warsztatem plastycznym


Instruktor i opiekun pracowni – art. plast. mgr Ewa Gadnicka Włodarczyk – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.


KREATYWNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Warsztaty dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności manualne, rozwijać zainteresowania i pasje. To nie tylko sposób na udaną zabawę, ale przede wszystkim możliwość twórczego i kreatywnego rozwoju. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają wybrane techniki artystyczne i rękodzielnicze. Będą tworzyć małe dzieła sztuki.

W programie m. in. ozdoby do domu, przedmioty i upominki na każdą okazję, tworzenie ozdób i biżuterii, ręcznie robione kartki okazjonalne, papierowa wiklina, kwiaty z bibuły i krepiny, dekoracje i ozdoby świąteczne, decoupage, scrapbookingu i cardmaking, wyroby recyclingowe, tworzenie filcowych ozdób.

Zajęcia przeznaczone dla różnych grup wiekowych: dzieci od 6 lat, młodzieży i dorosłych. Wszystkie wykonane prace uczestnicy zabierają do domu.

Instruktor: Magdalena Książek