„Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach

W dniu 2 kwietnia obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”. Z tej okazji w piątek 8 kwietnia 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyły się spotkania z Panią Edytą Wygonik-Barzyk, redaktorką i autorką książek dla dzieci.

W spotkaniach uczestniczyli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach, Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Bukowie oraz Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Lusinie. W czasie spotkań uczniowie poznali etapy powstawania książki, zaczynając od pomysłu, ilustracji, korekty w wydawnictwie - na księgarni i bibliotece kończąc. Poznali także kilka anegdot na temat popularnych książek dla dzieci i ich adaptacji filmowych.

Na zakończenie każdego ze spotkań Pani Edyta Wygonik-Barzyk przeprowadziła dla dzieci quiz z zakresu wiedzy o książkach .

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za aktywny udział w spotkaniach.