MUZYKA SALONOWA - walce wielkich kompozytorów

Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska ukończyła studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Mirosława Herbowskiego, a następnie mistrzowskie studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Mariusza Drzewickiego. Aktualnie jest studentką studiów doktoranckich w macierzystej uczelni. Koncertuje w kraju i zagranicą: w Austrii, Niemczech, Hiszpanii, we Francji i na Węgrzech. Występowała m.in. w Wiener Musikverein, Haus der Musik w Wiedniu i w Bibliotece Polskiej w Paryżu.

Brała udział w Międzynarodowym Festiwalu „UngKlassik” w Norwegii (2013), w 19. Festiwalu Kompozytorów Polskich im. Henryka Mikołaja Góreckiego (2014), w IV Festiwalu Muz Słowiańskich w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie (2017), a także wystąpiła na Estradzie Młodych 47. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Wykonywała oba koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina współpracując z wybitnymi dyrygentami – Tadeuszem Strugałłą i orkiestrą Sinfonietta Cracovia, Sebastianem Perłowskim i Cracovie Ensemble, Andreasem Winnenem i orkiestrami TH Köln a następnie Junge Kammerphilharmonie Freiburg podczas tournée koncertowego w ramach Lubomirski Festival.