Plenerowe warsztaty malarskie

Plenerowe warsztaty malarskie dobiegły końca. Przez pięć dni z zachowaniem rygorów sanitarnych ( ze względu na obecnie panującą sytuację w Polsce COVID-19) uczestnicy odkrywali urokliwe miejsca na terenie Gminy Mogilany.

Niezmiennie dworek Konopków, park i aleja grabowa są wdzięcznymi tematami malarskimi. Prócz tego: dwór i kaplica w Chorowicach, dzwonnica we Włosani, no i widoki na Tatry, Babią Górę, Mogilany, Kraków dostarczały inspiracji do pracy. Prace były wykonywane w różnych technikach malarskich - akwarela, akryl, olej, pastel olejna i sucha, i różnych technikach rysunkowych - ołówek, węgiel, sangwina. W każdym dniu po czterech godzinach pracy odbywała się prezentacja każdej techniki w postaci krótkiego „demo” przez instruktora warsztatów Panią Ewę Gadnicką - Włodarczyk. Pani Ewa jest profesjonalistką, artystą plastykiem, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. W naszym Ośrodku od wielu lat prowadzi zajęcia plastyczne oraz rysunku i malarstwa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na zakończenie odbył się krótki poplenerowy pokaz - wernisaż wszystkich prac uczestników warsztatów. Były to z pewnością ciekawe i przyjemne warsztaty, które być może wejdą w stałą ofertę wakacyjną Gminnego Ośrodka Kultury.

Dzień 1 - mogilański park

Dzień 2 - mogilański dwór