„Kalambury literackie w plenerze” - GBP w Mogilanach

W czerwcu Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych spotkania pn. : „Kalambury literackie w plenerze”. Gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach oraz Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Bukowie. Spotkania miały się odbyć w Mogilańskim Parku, ale ze względu na pochmurną pogodę pozostaliśmy w Bibliotece.

Uczniowie najpierw zwiedzili GBP w Mogilanach, a następnie wzięli udział w kalamburach. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Uczestnicy musieli odgadnąć hasła związane z tytułami znanych baśni, bajek, legend oraz wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Każdy zawodnik musiał uruchomić swoją wyobraźnię i wykazać się pomysłowością w pokazywaniu lub rysowaniu poszczególnych zagadek literackich. Zabawa była doskonała, uczestnicy zadowoleni, a śmiechom nie było końca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za przybycie. A naszej Czytelniczce serdecznie dziękujemy za podarowane lizaki, które na koniec zabawy mogliśmy rozdać dzieciom.