Wystawa malarstwa Agaty Kornackiej

Wystawa malarstwa Agaty Kornackiej

Lire la suite...

Wystawa malarstwa - Zofia Dubiel

Wystawa malarstwa - Zofia Dubiel

Lire la suite...

Wystawa malarstwa

Halina Kaźmierczak


Halina Kaźmierczak, malarka krakowska. W czasie swojej 35-letniej pracy artystycznej brała udział w licznych wystawach i plenerach malarskich. Uprawia malarstwo olejne, sztalugowe, figuratywne. W swoich pracach łączy realizm z metaforą i wieloznaczną symboliką. Obrazy jej charakteryzuje nastrojowość i refleksyjność, zaś ich tematem przewodnim jest postać kobieca, łącząca w sobie to, co ziemskie, z nieziemskim i uduchowionym. Przez ostatnie lata pracuje nad dużym cyklem obrazów o królowej Jadwidze Andegaweńskiej. Nieustającym źródłem inspiracji jest dla niej Kraków, którego atmosferę chętnie oddaje w swoich obrazach.

Lire la suite...

Wystawa fotografii Katarzyny Paciorek

Katarzyna Paciorek


„Z Kasią przyjaźnimy się od 12 lat. Zawsze towarzyszył jej aparat i z tym atrybutem właśnie mi się kojarzy. Bardzo imponują mi ludzie, którzy mają pasję i potrafią wyrazić, okazać, dać jej świadectwo światu. Nie zawsze jest to proste. Wierzę jednak w to, że gdy człowiek naprawdę wkłada w coś serce, to inni to dostrzegają bez problemu. Dla mnie fotografia to sztuka. Każdy może wziąć aparat do ręki i nacisnąć przycisk. Jednak nie każdy pomyśli przy tym o świetle, kontraście, proporcji, ustawieniach w aparacie, uchwyceniu odpowiedniego Kasią przyjaźnimy się od 12 lat. Zawsze towarzyszył jej aparat i z tym atrybutem właśnie mi się kojarzy. Bardzo imponują mi ludzie, którzy mają pasję i potrafią wyrazić, okazać, dać jej świadectwo światu. Nie zawsze jest to proste. Wierzę jednak w to, że gdy człowiek naprawdę wkłada w coś serce, to inni to dostrzegają bez problemu. Dla mnie fotografia to sztuka. Każdy może wziąć aparat do ręki i nacisnąć przycisk. Jednak nie każdy pomyśli przy tym o świetle, kontraście, proporcji, ustawieniach w aparacie, uchwyceniu odpowiedniego momentu. Do tego trzeba mieć swego rodzaju zmysł i wyczucie.

Lire la suite...

Wystawa malarstwa Jerzego Lorenca.

Jerzy Lorenc

malarz, rysownik miłośnik gór i turystyki, pasjonat przyrody ale przede wszystkim pięknego polskiego pejzażu. Aktywny w Grupach Twórczych miedzy innymi: - Bronowickie Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuk Wszelkich w Krakowie działające na rzecz ochrony i rozwoju kultury i sztuki polskiej, - Grupa Twórcza „Amarant”, malarzy amatorów która wywodzi się z pracowni artystycznej prowadzonej przez ponad 30 lat w Krakowskim Domu Kultury „Pałac pod Baranami”
Jest również uczestnikiem warsztatów malarstwa i rysunku w Pracowni Plastycznej Podgórskiego Domu Kultury w Krakowie.

Prace Pana Jerzego Lorenca były prezentowane na wystawach organizowanych przez:
Dom Kultury „Jordanówka” SM „WIDOK”
Dom Kultury Klimkówka
Galeria Domu Wczasowego w Czarnym Potoku
Dom Kultury w Tyliczu - wystawa po plenerowa
Dom Kultury w Tuchowie - wystawa po plenerowa
Dom Kultury Przegorzały
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie


kontakt: 533 794 505

Lire la suite...

Malarski zapis podróży

Adam Pochopień


Adam Pochopień urodził się w Krakowie. Studiował na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie uzyskując dyplom w 1972 r. Jest autorem projektów wnętrz min: Młodzieżowego Domu Harcerza w Krakowie, sanatorium Sana w Polanicy Zdroju, banku BGŻ w Tarnowie, biurowca Dolpasz we Wrocławiu, Banku Spółdzielczego w Tarnowie, dworca PKP w Przemyślu, projektu plastycznego Osiedla Barbary w Zabrzu, projektu plastycznego Osiedla Prądnik Czerwony, projektu ekspozycji stałej Zakładu Metali Lekkich Kęty, projektu ekspozycji „Polsport” w Brnie. Oprócz prac w zakresie projektowania wnętrz, ekspozycji wystawo­wych, zajmuje się malarstwem sztalugowym, ceramiką, rysunkiem i ilustracją. Wziął udział w około 400 wystawach indywidualnych i zbiorowych, między innymi: w Salonach Malarstwa BWA i TPSP w Krakowie, w Galerii Pryzmat, Sukiennice ZPAP w Krakowie, w Biennale Malarstwa w Bielsku-Białej, w Festiwalach Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, w Galerii Stara Kordegarda w Warszawie, w Muzeum Stara Lubownia na Słowacji, w Galerii Fundacji Polska Japonia w Tokio w Japonii oraz w Niemczech. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i galeriach Polski, Francji, Niemiec, Szwecji, USA, Ukrainy, Norwegii, Japonii na Wyspach Bahama. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Marynistów Polskich oraz Prezesem Podgórskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Wszelkich. W 2001 r. otrzymał I nagrodę za projekt CHOCHOŁA STULECIA w konkursie organizowanym przez Teatr GROTESKA w Krakowie. W 2005 r. dostał II nagrodę w konkursie na „Projekt Smoka” organizowanym przez Gazetę Wyborczą w Krakowie. W 2013 r. został odznaczony przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego medalem Honoris Gratia.

Lire la suite...

Anita Augustyna Kaja - wystawa malarstwa

Anita Augustyn Kaja


W piątek 29 kwietnia miało miejsce otwarcie wystawy Pani Anity Augustyn Kaji w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach. Pani Anita jest uczestniczką warsztatów rysunku i malarstwa grupy dorosłych, prowadzonych w Ośrodku. Od dwóch lat raz w tygodniu na zajęciach warsztatowych Pani Anita zgłębia tajniki trudnej sztuki malarskiej i rysunkowej, owoc tych zmagań mamy okazje oglądać i podziwiać w galerii GOK-u. A jest co, bowiem pracowitość dokładność, sumienność i włożony trud w wykonywane tematy i motywy odsłania nam potencjał jaki w Uczestniczce warsztatów drzemie a raczej drzemał a został obudzony i odsłonięty by cieszyć nasze oczy. W technice pasteli suchej, olejnej, rysunku sangwinowego, ołówkowego oraz malarstwa akrylowego Autorka wystawy prezentuje szerokie spektrum tematów począwszy od pejzażu poprzez architekturę , motywy roślinne aż do portretu. Warsztaty dla dorosłych mają na celu nie tylko ujawnić czy obudzić drzemiące w nas talenty ale być również radością, realizacją marzeń oraz także satysfakcją z podjętego zmagania, czego serdecznie życzymy Pani Anicie.

Wystawa czynna w galerii Ośrodka od 29.04.2016 do 3.06.2016

Lire la suite...

Retrospekcja- odsłona IV

Michał Piotrowski


ukończył studia z zakresu fotografii na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2001 r. jest członkiem Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. na co dzień nauczyciel w Zespole Szkół w Chełmcu oraz w Katolickim Liceum Plastycznym w Nowym Sączu. Autor prowadzi warsztaty z fotografii oraz prelekcje związane z tą tematyką. Nierzadko, podczas różnego rodzaju rekonstrukcji historycznych, można go zobaczyć we fraku ze starodawnym drewnianym aparatem. Jest laureatem licznych konkursów w kraju i za granicą. Jego prace można oglądać również na stronie fotna.dlm.pl

Lire la suite...

Wystawa grafiki

Weronika Kuczmarz uczęszcza do trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Od czterech lat swoje zamiłowania rozwija na zajęciach w pracowni plastycznej Agaty Kwiatkowskiej MDK w Rzeszowie. Maluje obrazy akwarelowe, akrylowe i olejne. Jej przygoda z technikami graficznymi zaczęła sie rok temu a obrazy akwarelowe w ubiegłym roku, doczekały się pierwszej wystawy w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury.
Pani Weronika uczestniczy w plenerach i licznych warsztatach artystycznych oraz bierze udział w różnych konkursach. Prezentowana wystawa tym razem grafik, jest kolejną z współpracy wystawienniczej jaką nawiązały dwie pracownie, Pracownia Plastyczna Młodzieżowego Ośrodka Kultury w Rzeszowie oraz Pracownia Plastyczna Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach.

Lire la suite...

Wystawa malarstwa Anny Fornelskiej

Wystawa malarstwa

Anna Fornelska


Urodziła się w rodzinie malarzy. Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach Książki i Litografii, malarstwa uczyła się od prof. Z. M. Maciejewskiego. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w 1998 roku. Zajmuje się malarstwem olejnym i akwarelowym oraz rysunkiem. Uczestniczy w wystawach i plenerach. Jest członkiem ZPAP.

Ważniejsze wystawy indywidualne:
1995 Galeria Piano Nobile, Kraków
1998 Space Gallery, Kraków
2001, 2004, 2007 Galeria Klubu Zaułek, Kraków
2002 Galeria Palace, Kraków
2012 "Lśnienie i olśnienie", Galeria Raven, Kraków

Ważniejsze wystawy zbiorowe:
1992 Jubileuszowy Salon Malarstwa ZPAP, Kraków
2002 "Maciejewski z uczniami", Galeria ZPAP Sukiennice i Galeria Weiss Nowina Konopka, Kraków
2003 "Czas utracony... czas odnaleziony", Galeria Weiss Nowina Konopka, Kraków
2008 "Contemporary Polish Art", Space Gallery i Galeria Alwane, Bejrut
2011 Salon 100-lecia ZPAP, Kraków
2015/2016 "W kręgu Maciejewskiego", Galeria Akademia w Bronowicach, Kraków

Lire la suite...

Wystawa prac Edwarda Dudy

Wystawa prac Edwarda Dudy

Kim jestem...? Samozwańczym artystą-samoukiem. Urodziłem się w 1951 r. w Nowym Targu. Ukończyłem Szkołę Rzemiosł Budowlanych w Zakopanem, a następnie studia na Politechnice Krakowskiej. Zauroczony piękną dziewczyną i samym miastem, osiadłem w Krakowie, pracując jako inżynier w zawodzie budowlańca.

Dopiero w XXI wieku, gdy miałem prawie 60 lat, rozpoczęła się moja przygoda ze sztuką. Obrazy, rzeźby, instalacje tworzę ze wszystkiego i na wszystkim, co natura dała - deskach, sklejkach, fornirach, korach itp. Wypracowałem własną technikę oraz styl, przez przyjaciół zwany „eduardiańskim".

Lire la suite...

Wystawa prac dzieci Pracowni Plastycznej

Cztery kąty… farba z kredką piąty

Dosłownie i w przenośni, małą przestrzeń Galerii GOK-u wypełniły prace uczestników warsztatów Pracowni Plastycznej. Program zajęć, którego w tytule zawarte sformułowania mówią o zamkniętej przestrzeni twórczej, jaką jest pracownia, otwiera nowy obszar doświadczeń i eksperymentów. „Piąty kąt” to nieograniczony, bogaty, radosny świat dziecięcej wyobraźni, której dając możliwości, narzędzia i miejsce pozwala otworzyć się na Nową Przestrzeń. W tej nowej przestrzeni jest miejsce na wrażliwość i kreatywność, dwa ważne sformułowania, które powinny się wzajemnie uzupełniać i być jednakowo istotne w wychowaniu plastycznym. Wystawa jest podsumowaniem spotkań dwóch grup wiekowych – przed szkolnej 5-7 lat oraz wczesno-szkolnej 8-12 lat, prezentuje techniki rysunkowe, malarskie i graficzne oraz formy przestrzenne pracy zespołowej.

Lire la suite...

Plama kolor kreska - wystawa malarstwa Aleksandry Fluda

Aleksandra Fluda


27 marca 2015 roku w Galerii GOK-u miał miejsce wernisaż otwarcia wystawy, prac plastycznych Pani Aleksandry Fludy. Pani Aleksandra jest studentką I roku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, uczestniczką plenerów i warsztatów artystycznych oraz laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Prezentowana wystawa jest początkiem współpracy wystawienniczej jaką nawiązały dwie pracownie, Pracownia Plastyczna Młodzieżowego Ośrodka Kultury w Rzeszowie oraz Pracownia Plastyczna Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach. Obrazy jakie będziemy mieli okazje oglądać do 28 kwietnia są wykonane w technice akrylu i akwareli oraz w technikach graficznych i mieszanych. Na ścianach Galerii zawisły pejzaże, kwiaty, formy abstrakcyjne i figuratywne, tematy po których swobodnie się porusza młoda artystka. Zapytana o inspirację z entuzjazmem mówi o muzyce „bez której nie wyobraża sobie życia”. Jej fascynacje muzyczne są wyczuwalne, niemal namacalne, to rytm, gest, tętniący kolor. Dla tych dwóch pasji –malarstwa i muzyki, stało się zadość, ponieważ wernisaż uświetnił również koncert fortepianowy. Specjalnie dla Aleksandry zagrała jej siostra Pani Wioletta Fluda, która jest Absolwentką Studiów II stopnia Akademii Muzycznej w Krakowie, na co dzień pianistka Opery Krakowskiej.

Wystawa czynna od 27 marca do 28 kwietnia 2015 na która serdecznie zapraszamy.

Lire la suite...

Wystawa fotografii Katarzyny Paciorek

Katarzyna Paciorek


z zawodu inżynier Edukacji Techniczno-Informatycznej, z zamiłowania fotograf, a z powołania żona i mama. Aktualnie mieszkam w Bukowie, wychowywałam się w Mogilanach. Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się w 2008 roku. Jestem samoukiem, a wiedzę doskonalę za pomocą książek i cennych uwag od osób z tą samą pasją. Staram się pracować nad własnym stylem i udoskonalać swoją pasję. Przy pomocy aparatu zatrzymuję każdą ulotną chwilę i czerpię satysfakcję ze stworzonych fotografii.
Moje nagrody i wyróżnienia:
- pierwsze miejsce w II etapie konkursu fotograficznego „Skarby Blisko Krakowa w obiektywie …” – WIOSNA;
- trzecie miejsce w I etapie konkursu fotograficznego „Skarby Blisko Krakowa w obiektywie …” – ZIMA;
- wyróżnienie w Gminnym Konkursie Fotograficznym pn. „Światło w obrazie” – kategoria dorośli;
- wyróżnienie w Gminnym Konkursie Fotograficznym pn. „Portret przyjaciela” – kategoria dorośli;
- drugie miejsce w konkursie fotograficznym pod hasłem „Kraków jest nasz” organizowanym przez Wisłę Kraków SA
Wystawa „Zimowy czas” przedstawia fotografie wykonane w Gminie Mogilany. Na większości z nich widzimy jeden ze skarbów – Zespół Dworski Konopków w Mogilanach -miejscowości w jakiej się wychowałam i dorastałam. Zapraszam do obejrzenia wystawy i zapoznania się z moimi pracami.
Katarzyna Paciorek

Lire la suite...

Anioły - wystawa prac uczestników zajęć pracowni plastycznej

Anioły powstały na warsztatach plastycznych w pracowni prowadzonej przez Panią Ewę Gadnicką Włodarczyk- instruktora plastyki. Prezentowane prace są formami przestrzennymi wykonanymi w systemie pracy zespołowej, pokazujące możliwości w realizacji wspólnie wybranych rozwiązań zarówno kolorystycznych jak i kompozycyjnych oraz ornamentyki. Inspiracją do powstania barwnych ulotnych i pięknych aniołów stały się dla uczestników zajęć anioły z ornamentyką romańską, bizantyjską oraz włoskiego renesansu. Sięgając do tych bogatych zasobów wiedzy i spuścizny mogły zaistnieć i urzec nas barwne, anielskie chóry wykreowane dziecięcą wyobraźnią.

Lire la suite...

Wystawa malarstwa - Ewa Gadnicka Włodarczyk

Ewa Gadnicka Włodarczyk


absolwentka Akademii Sztuk Pięknych wydziału Grafiki w Krakowie. Dyplom w pracowni Litografii i Plakatu obroniła w 1987 roku. Od tego czasu zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym, maluje, rysuje, tworzy grafikę warsztatową, zajmuje się również realizacjami sakralnymi, pisze także ikony kanoniczne. Na co dzień, prowadzi warsztaty rysunku i malarstwa, jest instruktorem i opiekunem pracowni plastycznej GOK w Mogilanach. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

Lire la suite...

Wystawa fotografii Agnieszki Szklarek

22 września w Galerii Naszego Ośrodka otwarta została wystawa fotografii Agnieszki Szklarek-instruktora Pracowni Fotografii i Filmu. Wystawa inauguruje cykl wydarzeń związanych z Jubileuszem 30-lecia pracy artystycznej Zespołu Regionalnego „Mogilanie”. Zdjęcia zespołu powstały w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie w ciągu jednego sierpniowego dnia. Do oglądania wystawy zapraszamy codziennie oprócz niedziel do 21 listopada 2014 r.

Lire la suite...

Wystawa prac uczestników Pracowni Plastycznej

W czerwcu wraz z zakończeniem zajęć w naszych pracowniach otworzyliśmy wystawę prac uczestników pracowni plastycznej GOK-u. Można było obejrzeć pracę dzieci, które uczestniczyły w zajęciach w roku kulturalno – oświatowym 2013 - 2014

Lire la suite...

Wystawa fotografii - Martyna Boćko

26-go maja w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury otwarta została wystawa fotografii Martyny Boćko pn. Portrety i… uczestniczki zajęć Pracowni Fotografii i Filmu. Cykl zdjęć składających się na wystawę to prace wykonane w przeciągu roku i zatrzymujące w kadrze urodę i wdzięk kobiet-przyjaciółek-koleżanek młodej artystki. Martyna mimo młodego wieku opanowała fotograficzny warsztat do perfekcji. Precyzyjnie ustawione światło i kadr, a także ciekawa stylizacja stanowią o sile wyrazu tych niezwykłych portretów. Czujne oko adeptki fotograficznego rzemiosła potrafi przemienić zwykły portret w prawdziwy obraz, a nieśmiałą koleżankę w profesjonalną modelkę. Zdjęcia wykonano w atelier Gminnego Ośrodka Kultury i w plenerze mogilańskich pól, a pozowały dziewczęta z naszej gminy. Cieszymy się z tak owocnej pracy Martyny i czekamy na kolejne inspirujące wystawy fotografii.

Lire la suite...

"Sceny pasyjne w rzeźbie i malarstwie"

Kwiecień to miesiąc, w którym przygotowujemy się na nadejście Świąt Wielkiej Nocy. W nastrój oczekiwania, ale też refleksji, wprowadza nas wystawa Zdzisława Słoniny pn. „Sceny pasyjne w rzeźbie i malarstwie”. Wystawa ta pokazywana była w Muzeum Archidiecezjalnym im. Kard. Karola Wojtyły w Krakowie, a od 7 kwietnia prezentowana jest w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach. Pan Zdzisław Słonina inspiruje się sztuka ludowa, jest laureatem wielu nagród krajowych jak i zagranicznych. Prace prezentowane na wystawie to malarstwo na szkle, odwołujące się do tradycji bizantyjskiej ikonografii z elementami art naif. Pomimo poważnego tematu- motywu drogi krzyżowej- nastrój prac jest optymistyczny. To elementy zdobień – kwiaty, ornamentyka, nadają temu malarstwu pozytywny charakter.

Lire la suite...

"Oblicza kobiet" - Witold Kubicha

„Oblicza Kobiet”

Męska fascynacja kobiecą urodą jest oczywista.
Moja artystyczna fascynacja secesją i skłonność do miękkiej, wijącej się linii rysunku, asymetrycznej kompozycji i płaskich plam koloru pomaga mi tworzyć obrazy, w których kobiece oblicza, falujące włosy i miękkie kontury ciał stają się pretekstem do budowania malarskiego świata wartości odwołujących się do starożytnej triady Prawdy, Dobra i Piękna.

Rysunek „Zofia – Przemijanie” jest na tej wystawie bardzo spokojnym obrazem vanitas, którego umieszczenie wydawało mi się szczególnie właściwe, biorąc pod uwagę datę wernisażu (50.03.2014 - Środa Popielcowa).

Witold Kubicha

Lire la suite...

Wystawa malarstwa

Agata Kwiatkowska Ukończyła studia magisterskie na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Rzeszowskim, specjalizacja Grafika Warsztatowa.

Zajmuje się malarstwem akwarelowym i akrylowym. Pisze również ikony kanoniczne. Na co dzień prowadzi pracownię plastyczną dla dzieci i młodzieży w MDK w Rzeszowie.

www.agatakwiatkowska.com

Lire la suite...

W poszukiwaniu starych widokówek

KRZYSZTOF STRÓZIK – krakowianin, lekarz pediatra, który mowi o sobie: „Fotografią zajmuję się od 2 lat. Jestem „czystym” amatorem – fotografem. Staram się dużo czytać o fotografii, oglądać zdjęcia i przede wszystkim myśleć. Lubię miasta z ich starą architekturą. Kocham Kraków, bo jest jedyny. Wystawa w Mogilanach jest moją pierwszą i jestem z niej bardzo szczęśliwy”.

Lire la suite...

Wystawa fotografii

Początek roku kulturalnego 2013/ 2014 w Pracowni Fotografii i Filmu rozpoczął się wernisażem prac uczestniczek zajęć.

11 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach swoje fotografie zaprezentowały: Barbara Grzybek oraz Martyna Boćko. Pierwsza z artystek jest mistrzynią portretu, zaś druga – doskonałej kompozycji. Prace można obejrzeć w Galerii GOK-u do końca listopada.

Barbara Grzybek tak opisuje swoje doświadczenia, związane z zajęciami w pracowni: „To niesamowite szczęście i rzadkość pracować w grupie 2-osobowej. Przydarzyło się ono Nam, w dodatku w okolicach pięknych Mogilan, gdzie można fotografować w Alei Grabowej. Cudem tych zajęć jest uśmiech i talent Agnieszki Szklarek. Bez jej cierpliwości i umiejętności - nie tylko fotografowania, ale i przekazywania wiedzy, otwartości oraz chęci - wiele by się nie wydarzyło. Pewnie nie byłoby ani tego kursu, ani wystawy”.


Barbara Grzybek

Uczestniczka zajęć w Pracowni Fotografii i Filmu

Lire la suite...

Wystawa prac uczestników pracowni tkactwa artystycznego

Od września, Galeria Gminnej Biblioteki Publicznej w Mogilanach prezentuje wystawę prac, które wykonano w Pracowni Tkactwa Artystycznego naszego Ośrodka w roku kulturalnym 2012/ 2013.

Uczestnicy zajęć – uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Mogilany – pod okiem Pani Marii Mierzwy, tworzyli przez cały rok niezwykłe rzeczy z nici, sznurków, bibuły, a nawet ze słomy, liści i innych materiałów. Swoje prace zaprezentowali podczas wernisażu, który odbył się 12 września. Wśród wystawionych prac są m. in.: kilimy, bibułowe pejzaże, wyklejanki, plecione kapelusze. Wchodząc do Galerii GBP można od razu zauważyć, że na jednej ścianie dominuje zieleń, czerwień i żółć, na drugiej – brąz, beż i biel. Barwy te są w dużej mierze odzwierciedleniem krajobrazu zmieniającego się za oknami pracowni, świadczą o kolejnych porach roku i tematach z nimi związanych, o artystycznych wyzwaniach podejmowanych przez młodych twórców.

Lire la suite...

Wystawa Malarstwa - Ewa Gadnicka-Włodarczyk

Pani Gadnicka-Włodarczyk jest absolwentką Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych wydziału Grafiki. Dyplom w pracowni Litografii i Plakatu obroniła w 1987 roku. Od tego czasu zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym, w tym przygotowaniem swoich projektów do druku. Maluje, rysuje, tworzy grafikę warsztatową. Zajmuje się również realizacjami sakralnymi, pisze także ikony kanoniczne. Pani Ewa jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

O pracach prezentowanych w Galerii naszego Ośrodka mowi tak: "Z pośród wielu moich artystycznych zainteresowań, akwarela jest na pierwszym miejscu. Tę trudną technikę malarską cenię za jej światło, lekkość i subtelność. Pozwala w swojej sferze warsztatowej na pokazanie takich ekspresji, jak powietrze, oddech i przestrzeń. Charakterystyczna dla tej techniki dyscyplina kolorystyczna jest rownież miejscem poszukiwań wielu ciekawych i pieknych zestawień barwnych. Może dlatego też jest często określana jako technika malarska dla... cierpliwych".

Lire la suite...

Wystawa pokonkursowa "Ptasie Podwórko"

W okresie wakacyjnym w Galerii Gminnej Biblioteki Publicznej można było obejrzeć pokonkursową wystawę prac plastycznych dzieci w wieku 4 – 6 lat. Młodzi artyści brali udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pn. „Ptasie podwórko Juliana Tuwima” oraz „Wierszowisko”. Ilustracje związane były z wierszami pt. „Ptasie plotki” i „Ptasie radio”.

Lire la suite...

Wystawa poplenerowa "Dursztyn II"

Maj i czerwiec to miesiące, w których można obejrzeć wystawę grupy krakowskich malarzy oraz gości pn. "Dursztyn II". Prezentowane są na niej prace z kolejnego pleneru z pięknej okolicy Nowego Targu - ziemi spiskiej z jej unikalną drewnianą zabudową, z rozległymi widokami na Tatry, Pieniny, Gorce oraz pasmo babiogórskie.

Te pełne uroku tereny były inspiracją do stworzenia prac w bardzo różnorodnych konwencjach artystycznych i technikach malarskich (olej na płótnie, pastel olejny) oraz w technikach graficznych.

Odnajdziemy tu motywy pejzaży na tle skłębionych, bajecznie kolorowych chmur.Dostrzeżemy soczyste zielenie, złoto i ugry łąk w ciepłym, popołudniowym oświetleniu oraz nostalgiczne, zasnute mgłami przestrzenie, a także piętno Wszechmocnego odkrywane w prostocie otaczającej nas codzienności, znajdujące odbicie w dziełach rąk ludzkich.

Lire la suite...

Wystawa malarstawa - Teresa Iwanejko - Tarczyńska

Wystawa, której głównym tematem są motywy pasyjne, jest próbą zawarcia w dziele przekonań artystki, jej wiary i doświadczeń życiowych. Motyw ukrzyżowania jest niekiedy subtelnie zaszyfrowany i jak gdyby tylko zasugerowany przez kierunki linii, innym razem pojawia się jako temat centralny. Wśród prac pani Iwanejko – Tarczyńskiej prezentowane są obrazy olejne oraz instalacje wykonane z elementów płótna, drewna i metalu. To obrazy oparte na bazie brązów, żółcieni, szarości z mocnym akcentem czerwieni lub bieli. Treść dzieł, gra świateł, różnorodność zastosowanych materiałów, kunszt malarski w niezwykły sposób przemawiają do odbiorcy wprawiając w zadumę nad religijną symboliką, nad tajemnicą krzyża.

Lire la suite...