Wyróżnienie im. Władysława Orkana dla ZR „Mogilanie”

27 listopada w siedzibie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Piwnicznej – Zdrój odbyło się uroczyste wręczenie nagrody oraz wyróżnień w ramach Nagrody Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana.

Zarząd Województwa Małopolskiego po uwzględnieniu rekomendacji Kapituły Nagrody postanowił przyznać pierwsze wyróżnienie Zespołowi Regionalnemu „Mogilanie” za propagowanie idei regionalizmu oraz wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności artystycznej i kulturalnej lokalnych wspólnot Małopolski. Przyznane wyróżnienie jest wyrazem uznania za wierną prezentację na scenie widowisk ukazujących zwyczaje i obrzędy wsi podkrakowskiej – w szczególności Mogilan i najbliższej okolicy.

Nagroda Głowna została przyznana Regionalnemu Zespołowi „Dolina Popradu” z Piwnicznej – Zdrój za popularyzację gwary Górali Nadpoprackich, naukę pieśni, tańców i folkloru muzycznego oraz podań i wierzeń regionu Beskidu Sądeckiego. Drugie wyróżnienie otrzymała Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów w działalności artystycznej.

Małgorzata Budek