Przedszkolaki w Bibliotece

W poniedziałkowy poranek, 26 września 2016 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Mogilanach odwiedziły przedszkolaki z niepublicznego Przedszkola „Zielona Polanka”. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w miejscu gdzie „mieszkają” książki. Głównym celem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Dzieci dowiedziały się: co to jest biblioteka, jaka jest różnica pomiędzy biblioteką a księgarnią oraz jak należy dbać o książki. Zobaczyły także jak wygląda karta książki, karta czytelnika i poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece wysłuchały wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy a potem odgadywały nazwy warzyw ukrytych w koszyku. Następnie z wielką radością zwiedziły wszystkie pomieszczenia: wypożyczalnię, galerię, kącik dla najmłodszych i dla młodzieży. Na zakończenie przedszkolaki przekazały do Biblioteki książkę dla najmłodszych czytelników, którą wkrótce włączymy do księgozbioru GBP w Mogilanach.

Katarzyna Jakubowska