Ferie Zimowe z Kulturą

Choć w tym roku zima jest śnieżna i mroźna i sprzyja wyjazdom na narty, łyżwy, sanki itp., to feryjna oferta zajęć Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Mogilanach przyciągnęła sporą ilość dzieci.

Miło nam, że z tej oferty skorzystali i tacy, którzy w czasie roku szkolnego nie uczestniczą regularnie w zajęciach. Zajęcia były tak zorganizowane, aby można było być na wszystkich, przechodząc z jednych na drugie ( plastyka, gry i zabawy, warsztaty teatralne, spotkania w bibliotece).

Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy od spektaklu pt. „ Skarb to nie tylko złoto”, w wykonaniu aktorów Teatru „Blaszany Bębenek” z Krakowa. Kto był ten wie, że bardzo ważne jest, aby zdać sobie z tego sprawę. Kto nie był, może jeszcze nadarzy się okazja, aby go obejrzeć. Zajęcia i teatr były bezpłatne. No cóż, wszystko się kiedyś kończy- my skończyliśmy z przytupem - Bajkowym Balem Karnawałowym dla dzieci z terenu gminy Mogilany i nie tylko. Wstęp również był wolny.