Pracownia Komputerowa

Akademia Gier Edukacyjnych

Jak zachęcić dzieci do nauki obsługi komputera? Jak zapewnić dobrą zabawę która może być nauką? Proponujemy cykl zajęć polegających na połączeniu sprawdzonych gier edukacyjnych rozwijających koncentrację, spostrzegawczość, logiczne myślenie, umiejętność posługiwania się komputerem z dobrą zabawą.


Informatyka

Pogram zajęć informatycznych jest dopasowany do wieku, umiejętności i propozycji uczestników. Można tutaj nauczyć się obsługi programów biurowych, graficznych, muzycznych. Zajęcia skierowane są do dzieci od 6 roku, młodzieży i dorosłych.

Instruktor i opiekun pracowni - Bogusław Wątor - instruktor informatyki.


Robotyka

Na zajęciach robotyki uczestnicy będą budować i programować najprawdziwsze roboty, łącząc przy tym naukę i świetną zabawę. Nasze zajęcia to połączenie mechaniki, informatyki, elektroniki, matematyki i fizyki, jednak nie będzie to uczenie się na pamięć wzorów i regułek, gdyż naukę wykorzystamy w praktyce. Celem zajęć jest pokazanie młodym ludziom, że nauka może być przygodą, hobby, a w przyszłości zawodem z perspektywami. Na zajęciach uczestnicy poza budowaniem robotów mają okazję poprzez praktykę zrozumieć podstawowe zagadnienia z informatyki, techniki i elektroniki, co wpływa na szybsze przyswajanie programu szkolnego.

Instruktor - Kamil Windak